Historia Naszej Szkoły

1 czerwca 1992 roku została założona Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku. Do użytku została oddana część dydaktyczna obiektu. Pozostałe segmenty były oddawane etapami. W 1994 r. oddano do użytku patio - część rekreacyjną szkoły, w 1995 - salę gimnastyczną, w 1996 - kuchnię i stołówkę szkolną, a w 1999 r. oddano pływalnię miejską połączoną łącznikiem z budynkiem szkoły i zakończono budowę. Łącznie szkoła położona na powierzchni ok. 2 ha użytkuje ponad 9 tys. m2 powierzchni, ma bezpośredni dostęp do  pływalni .

1 września 1992 roku odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego z udziałem wojewody sieradzkiego, kuratora oświaty, władz samorządowych,  rodziców i mieszkańców osiedla, a przede wszystkim uczniów. Naukę po raz pierwszy w tej szkole rozpoczęło 300 uczniów w 13 oddziałach (bez klasy ósmej)  i 50 dzieci w 2- oddziałach przedszkolnych.

Przełomowym dla szkoły był rok 1998, kiedy władze gminy zdecydowały, że placówka pozostanie szkołą podstawową. Piętnastego czerwca 2002 roku Mikołaj Kopernik został patronem Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku.