Dzień pustej klasy

10 czerwca br. Ośrodek Działań Ekologicznych „ Źródła” w Łodzi zaprosił uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Dzień Pustej Klasy. Ideą przewodnią tego dnia jest promowanie edukacji terenowej. Zgadzamy się z autorami projektu z twierdzeniem, że „Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia”. Tego dnia kilka oddziałów edukacji wczesnoszkolnej „ porzuciło naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie”. Uczniowie „celebrowali naturę i korzystali z jej mądrości”. Rozwijali umiejętności przyrodnicze, matematyczne, plastyczne, ruchowe, interpersonalne. Zastosowali zdobytą wiedzę w praktyce na zajęciach w okolicy szkoły, w pobliskim lesie i w Ogrodzie Różanym. Uczniowie klasy 3 c otrzymali ścięte kwiaty róż od pracowników dbających o piękno Ogrodu Różanego, więc wykorzystali je do wykonania ciekawych prac plastycznych. Dzień Pustej Klasy sprzyjał nauce, dobrej zabawie i przyjemności wspólnego przebywania na świeżym powietrzu.