"Trzydziestolecie Szkoły"

21 kwietnia 2023 roku mieliśmy przyjemność świętować jubileusz 30-lecia powstania naszej szkoły. Stał się on niepowtarzalną okazją do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy i osiągnięć wielu osób. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Szkolnego, Zofia Perlik. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor szkoły – Agata Subczyńska przywitała zaproszonych gości, rodziców, uczniów, absolwentów oraz wszystkich pracowników szkoły. Wygłoszone przemówienie połączyła z prezentacją dotyczącą historii szkoły. Uroczysty charakter wydarzenia podkreśliła obecność wielu znakomitych gości:

-      Pana Gabriela Szkudlarka – Burmistrza Łasku

-      Pani Lidii Sosnowskiej – Zastępcy Burmistrza Łasku

-      Pani Jadwigi Kurkowskiej – Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łasku

-      Panów Sylwestra Florczaka i Stanisława Kołodziejskiego – wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Łasku

-      Pana Wojciecha Nowakowskiego – pierwszego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Łasku, pełniącego tę funkcję przez 21 lat

-      Pani Kamili Prawickiej, pełniącej funkcję dyrektora w latach 2013-2019

-      Pani Jadwigi Boryc, pierwszej wicedyrektor szkoły

oraz przedstawicieli instytucji i placówek, z którymi nasza szkoła jest zaprzyjaźniona i z którymi współpracuje.

30-lecie naszej szkoły wpisuje się w 550 rocznicę urodzin jej patrona, wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika. Ta zbieżność wydarzeń jest niezwykła, tak jak historia „Piątki”. Przemówienia pani dyrektor, zaproszonych gości oraz przedstawicieli Rady Rodziców sprawiły, że wspomnienia powróciły, a wszyscy zaangażowani w jubileusz poczuli się cząstką historii naszej szkoły. Przybliżyli nam ją w swych wystąpieniach zaproszeni na uroczystość znamienici goście.

Z okazji 30-lecia szkoły został przygotowany pamiątkowy folder. Dyrektor szkoły serdecznie podziękowała firmom i osobom, które wsparły finansowo jego wydanie.

Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej. Uczniowie przybliżyli widzom życie i twórczość naszego patrona, Mikołaja Kopernika. Pokazali, jak różnorodne talenty posiadają i jakim zaangażowaniem oraz kreatywnością się wyróżniają. Ten dzień na długo zapadnie w naszą pamięć jako dzień wyjątkowy, niezapomniany.

Goście opuszczali szkołę w bardzo dobrym nastroju, z uśmiechem wspominając minione wydarzenia. Tę radosną atmosferę udało się uchwycić na zdjęciach i filmach, dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii.

Część oficjalna: https://fb.watch/korCyJWJRa/

Część artystyczna: https://fb.watch/korMzdO45T/