Mistrzostwa Powiatu Łaskiego Szkół Podstawowych w szachach szybkich.

W sobotę 11.06.2022 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Łaskiego Szkół Podstawowych w szachach szybkich zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku (Pana Michała Omianowskiego - nauczyciela wychowania fizycznego oraz Panią Elżbietę Drewicz - nauczyciela informatyki i matematyki) w ramach 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi.

Celem turnieju była promocja szachów wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych powiatu łaskiego, integracja środowisk szkolnych na bazie zawodów sportowych, zachęcenie do aktywności umysłowej oraz poszukiwanie talentów szachowych wśród dzieci i młodzieży.

Amatorzy "królewskiej gry" rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-IV oraz V-VIII. Rozgrywki odbyły się w systemie szwajcarskim.  Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał Pan Tomasz Szymański, instruktor szachów z Łaskiego Domu Kultury, współorganizator wydarzenia.

W swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zdobyli:

W kategorii klas I – IV

1. Marysia Świerczyńska (Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach)
2. Adam Omianowski (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku)
3. Antoni Bludnik (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku)
4. Emilia Kozłowska (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku)
5. Lena Walewska (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Okupie)
6. Bartosz Nawrocki (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Okupie)

W kategorii klas V - VIII

1. Szymon Fijałkowski (Szkoła Podstawowa w Sędziejowicach)
2. Jakub Markiewicz (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Okupie)
3. Miłosz Wójcik z(Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku – Kolumnie)
4. Marcin Kozłowski (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Okupie)
5. Zuzanna Drewicz (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku)
6. Robert Poskróbek (Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku – Kolumnie)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Młodym szachistom dziękujemy za wzięcie udziału w turnieju i duże zaangażowanie w grę oraz gratulujemy sukcesów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju, już w przyszłym roku.