Czytamy wiersze o Łasku

23 listopada 2022 r. odbył się szkolny etap konkursu pięknego czytania wierszy o Łasku. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Łasku (we współpracy z naszą szkołą) w ramach 600-lecia nadania praw miejskich Łaskowi. Uczniowie klas VI, VII i VIII zaprezentowali wiersze o naszej Małej Ojczyźnie przed komisją konkursową. Czytano m.in. "Miasteczko" Doroty Kmiecik, "Kościół św. Ducha" Ryszarda Wróbla, "Serenadę dla Łasku" Rafała Orlewskiego oraz "Wspomnienie o Łasku" Eugeniusza Iwanickiego. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 13 grudnia br. w Bibliotece Pedagogicznej w Łasku, wyłoniono dwóch laureatów: Jana Wasielewskiego, ucznia kl. 7a,  oraz Igę Kuźniak, uczennicę kl. 8a. Nasi uczniowie będą zmagać się ze swoimi rówieśnikami ze szkół podstawowych województwa łódzkiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w Konkursie, a leauretom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.