Międzypowiatowe Potyczki Matematyczne 2023

W miniony wtorek,tj. 6.06.2022 r., w naszej szkole królowała matematyka.

W tegorocznych Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych udział wzięło 50 zwycięzców z 5 powiatów. Uczniowie, klas IV-VIII, mieli 60 minut na rozwiązanie zadań, których poziom był dostosowany do kategorii wiekowych uczestników.

Gdy komisja konkursowa sprawdzała testy, uczniowie – czekając na wyniki – obejrzeli film i zjedli pyszny obiad.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów laureatom Międzypowiatowych Potyczek Matematycznych dokonali: pani dyrektor Agata Subczyńska,  panTeresa Wesołowska – wicestarosta powiatu łaskiego, pani Jadwiga Kurkowskanaczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Łasku, pani Anna Doliwa– Prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania "Dolina rzeki Grabi, pan Krzysztof Białkowski- właściciel firmy BK Business oraz pani Czesława Knul- prezes Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień “Asymptota”.

Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Maja Cybulska z klasy 6c oraz Zuzanna Drewicz z klasy 7b. Zarówno Maja jak i Zuzia zajęły 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.