Noc Bibliotek 2023

Za nami kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i biblioteki, czyli Noc Bibliotek.
W piątkowy wieczór, 6 października, uczniowie kl. 7c spotkali się w szkole, by wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu pełnym atrakcji. Noc zainaugurowano zabawami sportowymi oraz odczytaniem wiersza Wisławy Szymborskiej, do którego stworzono ilustracje metodą kolażu. Po wspólnym posiłku przystąpiono do dalszych działań. Uczniowie wcielili się w detektywów i musieli odnaleźć zagubiony klucz do biblioteki. Podczas escape roomu czekało na nich wiele łamigłówek i zagadek logicznych, które stanowiły nie lada wyzwanie. Podczas nocowania nie mogło zabraknąć także uwielbianych przez młodzież planszówek, pokazów tanecznych oraz wspólnego karaoke. Noc minęła uczniom niezwykle szybko, szczęśliwi i pełni wrażeń powrócili do domu. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.