VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW

8 marca 2019r. odbył się

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I DOTYCHCZASOWYCH GIMNAZJÓW

którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.

Konkurs w tym roku odbył się w Łaskim Domu Kultury i został przygotowany przez anglistki: Aleksandrę Wudarczyk, Krystynę Kozłowską i Agatę Subczyńską.

W przedsięwzięciu wzięło udział 45 uczniów z dziesięciu szkół: SP Bałucz, SP Czestków, SP Kolumna, SP 1 Łask, SP 5 Łask, SP Łopatki, SP Okup, SP Wiewiórczyn, SP Teodory i PG1 Łask. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: przedstawiciele klas I –III, IV-VI oraz VII-VII i III gimnazjum. Uczestnicy wykonali piosenki solo, w duetach lub grupach wokalno-tanecznych do 4 osób.

Jury w składzie: pani Magdalena Hudzieczek - Cieślar, pani Daria Wdowicka oraz pan Krzysztof Straburzyński oceniało wykonawców pod względem umiejętności wokalnych i scenicznych oraz poprawności językowej. Przyznanych zostało wiele wyróżnień, trzy miejsca w każdej kategorii oraz nagroda publiczności wyłoniona w tajnym głosowaniu wszystkich uczestników konkursu.

Po burzliwych obradach Jury dokonało następujących wyborów:

I miejsce w kategorii klas I-III zajął Alexander Kujawa ze Szkoły Podstawowej w Kolumnie. Drugie miejsce: Julia Labos zeSP w Łopatkach. III miejsce ex aequo Lena Dębkowska ze Szkoły Podstawowej w Czestkowie i Nadia Zakrzewska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Nagrodę publiczności wyśpiewała Julia Labos z Łopatek.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęły uczennice szkoły gospodarzy: Martyna Kuś, Alicja Woldańska, Amelia Witaszczyk i Aniela Łoniewska. II miejsce Julia Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Kolumnie. III miejsce ex aequo Kinga Rygielska – przedstawicielka SP Okup oraz Julia Gwis z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach. Nagrodę publiczności w tej kategorii zdobyły przedstawicielki SP5 Łask oraz uczennice SP w Bałuczu: Oliwia Kołodziejczyk, Roksana Taborowska, Marika Sowała i Nikola Sowała.

I miejsce w kategorii klas VII –VIII i III gimnazjumzdobyła Martyna Kubiak, przedstawicielka SP5 w Łasku, II miejsce Julia Chinalska i Julia Bednarska ze Szkoły Podstawowej w Okupie. Trzecią nagrodę wyśpiewała Nadia Jurowska ze szkoły w Kolumnie. Nagroda publiczności powędrowała do zdobywczyni pierwszego miejsca.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, sponsorowane przez wydawnictwa: MacMillan i Nowa Era.

Duże podziękowania kierujemy do pana Adama Łoniewskiego, dyrektora Łaskiego Domu Kultury za umożliwienie przeprowadzenia konkursu w ŁDK.

Aleksandra Wudarczyk