SP nr 5 w Łasku laureatem konkursu #OSEWyzwanie

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie #OSEWyzwanie, którego organizatorem był NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Państwowy Instytut Badawczy) realizujący projekt OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej) i została jego laureatem otrzymując mobilną pracownię multimedialną składająca się z 16 laptopów przechowywanych w specjalnej szafie. Zostanie ona dostarczona do szkoły do końca roku szkolnego.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, a Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. SP nr 5 znalazła się wśród 32 szkół z naszego województwa, którym przyznano nagrodę. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” – w SP5 wygraną pracę przygotował Jakub Ciepielski z kl. 4b. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Symboliczne wręczenie nagród nastąpiło podczas konferencji w ramach Forum OSERegio (https://oseregio.pl/) 29 listopada 2019 r. w Łodzi.

Agata Subczyńska