III Gra Terenowa z zakresu Edukacji Globalnej

W dn. 22 listopada 2019 r. odbyła się już III Gra Terenowa z zakresu Edukacji Globalnej po patronatem Burmistrza Łasku, w tym roku pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”. Zadania dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych były przygotowane w ośmiu punktach – ŁDK w Łasku, SP1, I LO, Muzeum Historii Łasku, Bibliotece Pedagogicznej, Kolegiacie Łaskiej, Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym.

W grze wzięły udział 2 zespoły z naszej klasy - jeden reprezentował klasy VII, a drugi klasy VIII. Uczniowie dostali list od rozzłoszczonej Ziemi na temat tego, jak bardzo wiele trudnych i niebezpiecznych zjawisk ma miejsce na świecie w związku ze zmianami klimatu, za które odpowiedzialny jest człowiek. Zespoły starały się rozwiązywać zadania wyznaczone przez Matkę Ziemię i szukać rozwiązań, jak ją ratować. Poruszały się miedzy stacjami z paszportem, w którym uczniowie otrzymywali punkty za dobrze rozwiązane zadania. W efekcie w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyli ex aequo uczniowie Szkoły Podstawowej w Okupie i uczniowie kl. VIII naszej szkoły, a IV miejsce uczniowie kl. VII z naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tego, jak aktywnie młodzież brała udział we wszystkich zadaniach dyskutując nad problemami i ucząc się przy tym postaw obywatelskich.