20 lat Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku

13 października 2012r. patio naszej szkoły wypełniło się po brzegi. Pojawili się zaproszeni goście: przedstawiciele władz, lokalnych instytucji oraz firm, dyrektorzy szkół, przedszkoli , ośrodków kultury, uczniowie, ich rodzice , absolwenci oraz pracownicy szkoły. Okazja była szczególna – szkoła obchodziła jubileusz dwudziestolecia działalności. Jubileusz dla dyrektora szkoły – Wojciecha Nowakowskiego oraz dla wszystkich pracowników  był okazją do wspomnień, do spotkania osób związanych ze szkołą, wreszcie okazją do podziękowań za wsparcie udzielone placówce w trakcie działań prowadzących do osiągnięcia wyznaczonych celów edukacyjnych i wychowawczych. Obecni na uroczystości goście :  Senator RP - Andrzej Owczarek, Burmistrz Miasta i Gminy Łask- Gabriel Szkudlarek  oraz Łódzki Kurator Oświaty- Jan Kamiński  podkreślili, że szkoła od początku swojego istnienia cieszy się świetną opinią w środowisku. Chwalili placówkę za wysokie noty, jakie osiągają uczniowie w sprawdzianach kompetencji po szóstych klasach, za sukcesy odnoszone w różnorodnych konkursach przedmiotowych i zawodach, za stwarzanie warunków umożliwiających uczniom rozwijanie ich pasji i zainteresowań oraz ciepłą, życzliwą atmosferę. Kolejnym punktem programu była „sentymentalna podróż” w przeszłość. Poprzez barwne przedstawienie teatralne, wzbogacone oryginalnymi występami tanecznymi oraz wokalnymi i instrumentalnymi  ukazano historię szkoły od momentu powstania do chwili obecnej. Opowieść dodatkowo zobrazowała i przybliżyła prezentacja multimedialna. W trakcie uroczystości wręczono odznaki „Przyjaciela Szkoły” oraz publikację z historią szkoły i  folder. W korytarzach można było oddać się wspomnieniom, podziwiając wystawę zdjęć z dwudziestu lat istnienia placówki. Zaskakującym pomysłem było przekształcenie jednej z sal lekcyjnych w „centrum Kopernika”, gdzie można było zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi na temat patrona szkoły – Mikołaja Kopernika i jego badań oraz obejrzeć wystawę prac uczniowskich związanych z astronomią. Cała uroczystość na długo zapadnie w pamięć wszystkim na niej obecnym.