Klasy trzecie zwiedzały muzeum!

W maju klasy trzecie odwiedziły Muzeum Historii Łasku. Celem wycieczek było korzystanie z różnych źródeł wiedzy, rozpowszechnianie wiedzy historycznej wśród młodszych mieszkańców Łasku o ich terenie, kształcenie poszanowania dla historii przodków i miasta z którego dzieci pochodzą. Zwiedzający oglądali  przede wszystkim regionalia : dokumenty archiwalne, ikonograficzne, mapy, przedmioty codziennego użytku oraz urządzenia techniczne. W zbiorach muzeum znajdują się również militaria z okresu II wojny światowej oraz sala poświęcona lotnisku wojskowemu i jednostce lotniczej  znajdującej się na naszym terenie. Wśród zgromadzonych okazów dzieci oglądały stare księgi szpitalne, świadectwa cechowe oraz zbiór starych zdjęć i pocztówek. Wszystkie eksponaty zostały bezinteresownie przekazane przez mieszkańców Łasku i okolic.  Po zwiedzeniu muzeum dzieci przeszły do kolegiaty łaskiej , gdzie pani opowiedziała im o historii kościoła oraz pozwoliła zwiedzić kościelny skarbiec.

Jolanta Harciarek